Ekumenický fotbal na horách

V neděli 26. června se uskutečnil 4. ročník přátelského fotbalového utkání mezi FC Kalich a AC Vatican na hřišti ve Vysokém nad Jizerou. Zápas, který byl zahájen úvodní modlitbou za férový boj místním bratrem farářem, byl poznamenán těžkými herními podmínkami, neboť celý první poločas pršelo. S touto skutečností se zjevně lépe vyrovnali domácí hráči. Hostům navíc nedorazily na hřiště zkušené posily, které husitům loni zle zatápěly.

Nicméně je třeba vyjádřit římskokatolickému soupeři uznání za morální sílu, neboť nevzdával boj ani za velmi nepříznivého skóre a jejich věrní příznivci na tribuně neúnavně povzbuzovali. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, přesto na konečném výsledku 8:1 pro FC Kalich se už nic změnit nedalo. Je otázkou, zda kaňkou nebo světlým okamžikem celého zápasu byla žlutá karta bratra faráře Jaroslava Křivánka v nastaveném čase za soupeřův nafilmovaný pád, po kterém následovala penalta a umožnila tak hostům na poslední chvíli vsítit čestný úspěch.

Všem hráčům z obou mužstev děkujeme a věříme, že tato tradice sportovního ekumenického sbližování v Podkrkonoší bude pokračovat i v dalších letech.